Zaļā karte

Zaļā karte ir starptautiska transportlīdzekļa civiltiesiskā apdrošināšana (līdzīgi kā OCTA), kas darbojas Zaļās kartes sistēmas dalībvalstīs. Zaļā karte ir jāiegādājas jeb jānoslēdz zaļās kartes apdrošināšanas līgums tad, ja dodaties uz Baltkrieviju, Krieviju, Ukrainu, Albāniju, Bosniju un Hercegovinu, Izraēlu, Irānu, Maroku, Moldovu, Maķedoniju, Melnkalni, Tunisiju un Turciju.

Ceļojot Eiropas Savienībā un Eiropas ekonomiskajā zonā, Zaļā karte nav jāiegādājas, jo šajās valstīs darbojas OCTA, kuru jāiegādājas arī transporta līdzeklim, ar kuru pārvietojas pa Latvijas valsts teritoriju. Pie Eiropas ekonomiskas zonas valstīm pieder arī Šveice, Horvātija, Serbija un Andora.

Ja, ar savu transporta līdzekli esat nolēmis doties uz valsti, kura nav ES valsts vai arī nepieder Zaļās kartes sistēmas valstīm, tad apdrošināšana ir jāiegādājas konkrētas valsts vietējā apdrošināšanas polise.

Zaļās kartes transporta līdzekļa civiltiesiskā apdrošināšana, līdzīgi kā OCTA, sedz zaudējumus, kuri ceļu satiksmes negadījumā jūsu vainas dēļ radušies trešajai personai, jeb citam transporta līdzekļa vadītājam. Neiegādājoties šo apdrošināšanas polisi, konkrētās valstīs, kurās nedarbojas Latvijas OCTA,notiekot ceļu satiksmes negadījumam, negadījuma rezultātā radušos zaudējums nāksies segt no saviem personīgajiem līdzekļiem.

Zaļā karte ir veids, kā pasargāt sevi un citus no zaudējumiem kas radušies ceļu satiksmes negadījumos, jo vairākās no Zaļās kartes dalībvalstīm,ceļu satiksme notiek nedaudz haotiskāk, nekā tas ierasts pie mums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *