Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA)

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) ir uzņēmējdarbības veids, kas piemērots kā maziem, tā vidējiem uzņēmumiem.

Tas varētu būt viens no dzirdētākajiem un izplatītākajiem uzņēmuma darbības veidiem. SIA reģistrē gan mazi, gan vidēju un lieli uzņēmumi. Ir pieejami vairāki SIA veidi, kas katram ļauj izvēlēties, kāds ir piemērotākais viņa biznesam. Lielisks risinājums ir mazkapitāla SIA, kas ļauj bez lielām investīcijām reģistrēt SIA, bet ar laiku pieaudzēt pamatkapitālu līdz vajadzīgajam likumā noteiktajam kapitālam.

Grūti pateikt, kāpēc SIA ir tik populārs, bet viens no iemesliem varētu būt tāds, ka SIA īpašnieks atbild par uzņēmuma darbībām ar SIA mantu. Kā jau tika minēts iepriekš, tad otrāda situācija ir pašnodarbinātai personai vai individuālajam komersantam, kur ar savu manu atbild pats PP vai IK īpašnieks. Uz to gan nav ieteicams koncentrēties, jo ne jau tāds ir uzņēmuma mērķis. Labāk ir koncentrēties uz uzņēmuma izaugsmi un peļņu, kā arī nevajadzētu aizmirst par grāmatvedību.

Tā vietā, lai pats veiktu grāmatvedību savam uzņēmumam, ieteicams uzticēt profesionāliem, lai darbs tiktu padarīts ātrāk un raitāk! Šādos gadījumos risinājums ir grāmatvedības ārpakalpojumi, kuri par noteiktu ikmēneša maksu nodrošinās grāmatvedības pakalpojumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *