Profesijas, kurām nākotnē lemts izzust

Kurām profesijām lemts būt, kurām – nē? Jums jājautā sev – kāpēc radies šis jautājums. Vai tavā prātā valda neuzticēšanās saviem spēkiem, šaubas? Dzīvē mēdz gadīties situācijas, kad nesaprotam sevi, un tādēļ arī nespējam uzreiz atrast pareizās atbildes.

Es šoreiz vēlētos izstāstīt stāstu, kas saistīts ar manām pārdomām par izzūdošajām profesijām – tikai pozitīvajā aspektā. Proti, par kādu profesiju, kura ir eksistējusi gadu tūkstošiem, pastāv tagad un, visticamāk, pildīs savu misiju vēl tūkstoš gadu nākotnē. Tā ir rakstnieka profesija.

Alu cilvēku sienu zīmējumi, senie rūnu raksti, vēstījumi ar jebkura tipa rakstu rīkiem – no putna spalvas līdz modernajiem Apple Watch– ir rakstnieka produkts. Cilvēks, kurš ir mācījies būt patstāvīgs, apguvis prasmes, kas allaž palīdzējušas viņam saglabāt stabilu pamatu zem kājām, ir veiksmīgs cilvēks. Viņam viss padodas, un pat brīžos, kad nopietni jāstrādā pie tā, lai iegūtu skaidrību, viss beidzas labi. Domas un izteiksmes skaidrība – tas ir arī manis, rakstošā, mērķis. Pārsvars cilvēku, kurus es pazīstu, ir lasījuši pasakas un zina, cik svarīgs ir laimīgais nobeigums vai vismaz autora vēlme parūpēties par lasītāju pēc pēdējā vāka aizvēršanas. Tāpat kā jebkurš darbs, rakstnieka profesija nepieļauj steigu. Tā ir interesanta, noderīga nodarbe, tādēļ rakstniecībai ir lemts pastāvēt. Gan ar pildspalvu rakstošajiem literātiem, gan spicajiem zīmuļiem, kuri izmanto mašīnrakstu, gan vienkāršajiem sabiedriskās domas līderiem – datora pelēm – darbs tiks nodrošināts vienmēr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *