Pašnodarbinātais – Pašnodarbinātā statuss

Pats sev noteicējs un saimnieks! Ja Tev ir biznesa ideja, vēlies legalizēt savu biznesu, veic līguma darbus, gadījuma darbus, papildus piepelnies ārpus sava darba laika, tad šis ir viens no risinājumiem, kā legalizēt savu biznesu un strādāt tā, lai nepārkāptu Latvijas likumdošanu. Ir svarīgi maksāt nodokļus, lai nodrošinātu sev pārtikušas vecumdienas ar pieklājīgu pensiju.

Pašnodarbinātā statuss

Šo uzņēmējdarbības formu izvēlās cilvēki, kuri nodarbina tikai sevi. Tas nenozīmē, ka uzņēmumā drīkst būt tikai viens darbinieks – Jūs. Pašnodarbinātā statuss jeb pašnodarbinātais drīkst nodarbināt līdz 5 darbiniekiem. Šeit atkal ir jāatgādina, ka ir jāizvērtē visi plusi un mīnusi, jo iespējams, ka pašnodarbinātā statuss nav tas labākais risinājums, ja plānojat regulāri algot darbiniekus.

Kā saņemt pašnodarbinātā statusu

Pašnodarbinātā statusa saņemšana ir vienkārša un tās galvenais plus pēc manām domām ir tāds, ka sākuma kapitāls nav nepieciešams.

Pašnodarbinātais

Kalkulators

Visu atbildību par darbībām uzņemas pats pašnodarbinātais, bet tas neliec iespēju pirkt grāmatvedības pakalpojumus jeb ārpakalpojumus. Cenas ir demokrātiskas un atkarīgas no tā, cik daudz dokumenti ir jākārto ik mēnesi. Tas nodrošinās par regulāru ikmēneša samaksu saņemt grāmatvedības uzskaiti tā, kā to prasa Latvijas likumdošana.

Pašnodarbinātajam ir vairākas opcijas, kā maksāt nodokļus. Pašnodarbinātais var izvēlēties nodokļu nomaksas veidu – iedzīvotāju ienākuma nodokli, mikrouzņēmuma nodokli, patentmaksu vai PVN. Atliek izvērtēt, kurš ir izdevīgākais risinājums un izdarīt izvēli.

Atcerieties, ka pašnodarbinātais, par uzņēmuma saistībām ir atbildīgs ar visu savu mantu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *