Mājokļa iegāde

Pirmā Ja pirmo mājokli vēlas iegādāties jauns pāris, domājams, visbiežāk tiks izsvērtas iespējas saņemt aizdevumu kādā no bankām vai nebanku aizdevēju uzņēmumiem. Lai tas notiktu, abiem, vēlams, jābūt strādājošiem, jāsaņem regulāri ienākumi. Tas nepieciešams tādēļ, lai sakrātu pirmo iemaksu ātrāk. Pēc dažiem gadiem, visticamāk, nepieciešamais uzkrājums būs veikts, un pienāk laiks doties uz banku noformēt dokumentus atlikušajam kredītam.

Bankas prasību sarakstā atrodas regulāri ienākumi – tie var nebūt oficiāli, jo svarīga ir redzamā naudas plūsma kontā, piemēram, ja ir ienākumi no īres, vai kāda cita ienākumu avota, vai mājokļa iegādi finansiāli apņēmušies atbalstīt vecāki un ik mēnesi pārskaita šim nolūkam noteiktu naudas summu.

Domājot par pirmo mājokli, jādara viss iespējamais, lai sapnis realizētos. Jālūdz palīdzība kredītiestādēm ar kredītu grafika sastādīšanu, jāveic projektēšanas darbs vai interjera dizaina izstrāde, bet galvenais – praktiski jāapspriež ikviena iespēja finansiāli tuvoties mērķim. Vai padomā ir māja, vai dzīvoklis, nav svarīgi. Galvenais, uz ko paļauties – pašiem uz sevi un profesionāļu padomiem.

Lai iegādātos pirmo mājokli, arī ģimenes papildinājums spēlē lomu. Tāpat ģimene ar augošiem ienākumiem arī varētu kļūt par potenciāliem pirmā mājokļa meklētājiem. Taču reizēm izšķirošo balsi gūst viedoklis, ka īrētai dzīvesvietai nav jāpievērš tik liela uzmanība, kā personīgajai, jo lielu daļu pienākumu veic izīrētājs. Aizņemties un rūpēties nozīmē atbildību, kam ne katrs ir gatavs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *