Lietas, ko no tevis sagaida darba devējs

Kamēr Tu esi iesācējs darba laukā, kļūdas var gadīties. Patiesībā, kļūdas gadīsies vienmēr, un par tām īpaši nevajadzētu satraukties. Protams, ka darba devējs gaida rūpīgu, disciplinētu, atsaucīgu, godīgu darbinieku. Taču Tu ar laiku iemācies pazīt cilvēkus un visdrīzākais pavisam neilgi pēc stāšanās darbā saproti, kāds cilvēks ir Tavs boss. Manuprāt, ir ideāli, ja boss spēj nošķirt personības iezīmes un raksturu no veicamā darbā, taču pilnīgi noteikti vairumam rūp arī tas, kāds Tu esi, kādu iespaidu izraisi citos, ko par Tevi saka citi darbinieki un tā tālāk. Labā ziņa – Tu vari iemācīties, kā iepatikties cilvēkiem un, ja vajadzīgs, arī priekšniekam.

Tagad uzmanību! Tev ir ne vien jāizpilda darba devēja prasības, bet arī jāpārsniedz priekšnieka cerības. Tas nozīmē, ka Tev ir jāredz vienu soli uz priekšu, tomēr vienlaikus liekot bosam just sava svarīguma un gudrības apziņa. Protams, ir cilvēki, kuri uz šādiem āķiem neuzķersies, bet par viņiem šajā rakstā arī nav runa.

Papildus savām prasmēm, kas nepieciešamas darbam, uzzini arī par kompāniju, tās vēsturi un attīstību…

Kāpēc apstāties pie profesionālās izglītības? Ja vari kaut ko vairāk uzzināt, tad kā nākamo uzdevumu izvirsi interesi par uzņēmuma izcelsmi, partneriem un darbību. Tādējādi Tu parādi, ka ne vien zini, kā jāstrādā, bet arī, kāpēc to dari un kāpēc tas ir nozīmīgi.

Tev jāapsteidz priekšnieka jautājums

Zinot to, kāda veida informāciju no Tevis gaida boss, Tu vari viņu apsteigt, regulāri atjauninot vajadzīgos datus. Tev nav jāgaida jautājums, lai steidzami meklētu atbildi – parādi, ka Tev nemaz nav vajadzīgs pamudinājums. Tomēr – vai bosam šāda attieksme nešķitīs kā pieglaimošanās? Ne visiem tas patīk, tādēļ uzmanies un iepazīsti, kāda tipa cilvēks apdzīvo direktora kabinetu.

Neslēp savas kļūdas, bet atzīsti un risini tās

Nebaidies atklāt, ka esi kļūdījies, turklāt negaidi, ka Tevi glābs, bet pats iesaki risinājumu un ķeries pie kļūdas labošanas. Kļūdīties mēdz visi, un ir labi, ja Tu no tām spēj arī mācīties pats.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *