Ko var apdrošināt (īpašumi)?

Apdrošināt var jebkāda veida nekustamo īpašumu (dzīvokli, privātmāju, ēku, ražošanas vai tirdzniecības telpas, noliktavas, biroju) un kustamo īpašumu, piemēram, iedzīvi, preces, ražošanas iekārtas, biroja aprīkojumu. Var apdrošināt arī atsevišķu telpu un mantu. Rūpīgi jāizvērtē atšķirīgu apdrošinātāju nosacījumi, jo tie var atšķirties. Piemēram, “Swedbank” piedāvā apdrošināt tikai dzīvokli vai māju. Taču starp visiem apdrošinātājiem noteikti atradīsies kāds, kas piedāvās apdrošināt tieši Jums vajadzīgo īpašuma veidu vai mantu.

Kas jādara, lai pieteiktu atlīdzību, kad gadījies negadījums?

Ja ar Jūsu mājokli notikusi nelaime, tad Jums steidzami par to jāziņo apdrošinātājiem, zvanot uz viņu noteikto tālruni pēc iespējas ātrāk, visbiežāk 24 stundu laikā. Kā arī Jums būs jāiesniedz pieteikuma forma apdrošināšanas kompānijai – to Jums pastāstīs nodaļas darbinieks, kad būs pieņēmis Jūsu paziņojumu par nelaimi. Jums arī tiks dotas tālākas norādes, kā jārīkojas negadījuma vietā un pēc tam.

Tomēr ir universāli gadījumi, kuriem ir piemērojams šablons, kā rīkoties. Piemēram, ja Jūsu mājoklim bojājumus ir nodarījušas trešās personas (arī zādzības un ielaušanās gadījumā), ieteicams nekavējoties ziņot policijai. Ja Jums ir apsardzes dienests, ir jāpaziņo arī tam, ja vien tas jau iepriekš nav saņēmis signālu no apsardzes iekārtām.

Ja ir noticis sprādziens vai ugunsgrēks, par to ir jāziņo glābšanas dienestiem. Tāpat arī, ja neizdodas noslēgt ūdens cauruļvadus, kuri negadījuma rezultātā ir bojāti. Ja Jūsu mājoklis ir appludināts un Jūs varat appludināt savus kaimiņus, par to jāziņo nama apsaimniekotājam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *