Kas neļauj tev gūt panākumus ne darbā, ne dzīvē

Vispirms – atceries, ka Tu neesi neveiksminieks. Dalailama ir teicis, ka vislielākā brīvība ir brīvība no negatīvām emocijām. Atbrīvojies no domas, ka Tavas rīcības sekas ir neveiksme, neizdošanās, kapitulācija vai katastrofa. Nu labi, arī man jāpārfrāzē teiktais pozitīvā izteiksmē: esi pārliecināts, ka tava rīcība ir veids, kā tu vislabāk centies izdarīt ieplānoto. Kļūdās tikai tie, kuri neko nedara, vai – rakstnieces Sāras Bon-Bronikas vārdiem runājot, tici, ka dari visu, ko vari, un tik labi, cik vari.

Ja tomēr neesmu pārliecinājusi tevi, ka tava rīcība ir teicama, arī tad tu jau atrodies uz pareizās takas – esi sācis domāt. Nav nekas vienkāršāks un nekas sarežģītāks par domāšanas procesu. Vispirms pareizi jāiemācās formulēt savas domas. Kā jau iepriekš minēts, domu uzstādījumam jābūt pozitīvam. Piemēram, ja esi nolēmis pirkt televizoru, vēlams izteikt šo domu apstiprinošā formā, teiksim, „es izdarīšu pareizo izvēli”. Vai arī, pērkot virtuves kombainu, Tev jāuzdod sev jautājums „kāds modelis visvairāk atbilstu manai virtuvei, tās dizainam, krāsām un izkārtojumam?”. Nekādā gadījumā nesaki sev „es nedrīkstu iegādāties jaunāko Versatile kafijas automātu, jo tam man pietrūkst naudas”. Ja izvēlies mantru, tai jāskan pozitīvā manierē.

Jau pārliecinājies, ka domas uzstādījumam jābūt apstiprinājuma formā. Tagad padomā, ko tu īsti gribi. Reizēm pat vislabākais domas formulējums neizsaka Tavas vēlmes būtību. Cerams, ka tu iegādājies automašīnu tikai tam, lai varētu ātri un izdevīgi pārvietoties. Ja esi iecerējis pirkumu, bet itin drīz saproti, ka tas ir pārlieku dārgs tavam maciņam, esi „iekritis” uz ekskluzīvu produktu, kas Tev nav pa spēkam. Iespējams, ka auto tev bijis vajadzīgs prestižam un „izrādīšanai”, nevis praktiskai vajadzībai. Šādā gadījumā der vēlreiz apsvērt, vai es pērku to, ko redzu (auto, datoru, pulksteni), vai statusu un apliecinājumu savam ienākumu līmenim. Ja tā, tad arī atbilstoši jārīkojas.

Ja tevi pārņem doma, ka tu esi niecība, jo nevari „neko” sasniegt, sirsnīgi iesaku sastādīt sarakstu ar lietām, ar kurām tu lepojies. Padari to tik garu, ka tas pārsniedz tavu „niecīgo” sasniegumu uzskaitījumu. Tas pirmkārt, liks tev padomāt mazliet pozitīvākā gaismā pašam par sevi, kā arī sapratīsi, ka sasniegtais parāda ceļu uz jaunām virsotnēm. Neviens nav bezcerīgs – tikai tādā gadījumā, ja pats sevi tā nostāda!

Vēl viens iemesls, kāpēc uzskati sevi par neveiksminieku (un viss patiešām atkarīgs no tevis, nevis no apkārtējo uzskatiem), ir bailes no pārmaiņām. Tu nenoliedzami mainies, ja gribi kļūt veiksmīgāks, gūt vairāk panākumu darbā un dzīvē! Taču tas, kas notiek, ir dabiska parādība Vēro dabu – arī tā Tevi pamācīs. Puķe plaukstot veras no cieta pumpura maigā ziedā, taču tā ir brīva no pārdomām un līdz ar to bailēm no šī pārmaiņu procesa. Mēģini būt tu pats – tāds, kāds esi. Atrodi savu unikālo es. Kontaktējies ar tādiem cilvēkiem, kuri ir pašapzinīgi, kaut ko jau dzīvē sasnieguši, apdāvināti utt. – tādi, kāds tu vēlētos būt pats. Ne velti ir teiciens, ka tevi veido piecas tuvākās attiecības. Neaizmirsti iekļaut tajās arī sevi, jo ienaidnieks nekad nav jāmeklē ārpusē. Jāsāk ar sevi.

Meklē pēc iespējas vairāk pozitīvā. Atceries, ko esi sasniedzis pagātnē. Priecājies par citu panākumiem, mācies no tiem. Pašapziņas līmeņa paaugstināšana ir pirmais darāmais darbs, ja panākumi sākuši zust. Kad jau būsi ticis tik tālu, ka jutīsies pārliecināts, varēsi domāt par jauniem mērķiem, sāksi sastādīt plānu un stratēģiju, kādām metodēm grasies tos panākt. Veiksmīga cilvēka ceļš ir pilns izaicinājumu. Lai veicas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *