Kas ir konta arests?

Bankas konta arests ir visai nepatīkama lieta, ar kuru parasti saskaras personas, kuras nonākušas finanšu parādos un laicīgi šīs parādsaistības nav pildījušas. Konta aresta laikā tiek bloķēti visi personas banku konti, neļaujot no tiem izņemt naudu un veikt maksājumus. Pēc bankas kontu apķīlāšanas personai ir pieejama vien tik liela naudas summa, kas atbilsts konkrētā brīža minimālajai algai, visi pārējie kontā esošie un ienākoši līdzekļi tiek novirzīti parādsaistību dzēšanai.

Konta arestu un apķīlāšanu var veikt tad, ja ir uzsākts tiesvedības process vai arī stājies spēkā tiesas nolēmums par parādu piedziņas uzsākšanu. Parasti tiesvedība tiek uzsākta vien tad, ja parādnieks nevēlas sadarboties ar kreditoru un nespēj vienoties par parādu atmaksu bez tiesas procesa uzsākšanu. Konta arests tiek pielietos arī gadījumos, ja parādnieks neliekas ne ziņas par esošām parādsaistībām un lieta tiek nodota tiesā.

Lai izvairītos no bankas kontā esošo līdzekļu apķīlāšanas būtu vēlams jau laicīgi sazināties ar kreditoru vai parādu piedzinēju, kuram nodota konkrētā parādsaistību lieta, un vienoties par iespējamajiem parādsaistību dzēšanas variantiem. Ikviens kreditors, tāpat kā parādnieks, labprāt izvairītos no ilgas un nepatīkamas tiesvedības uzsākšanas un vēlētos savu naudu atgūt pēc iespējas ātrāk un vienkāršāk.

Lai nenonāktu nepatīkamās parādsaistībās aizņemieties atbildīgi un izvērtējiet savas iespējas aizdevu atgriezt laikus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *