Kas ir klienta kredītlimits

Klienta kredītlimits ir maksimāli pieejamais kredīta apjoms pie kāda konkrēta aizdevēja. Aizdevēju noteiktie kredītlimiti vienai un tai pašai personai var būt atšķirīgi.

Kredītlimita lielumu nosaka gan aizdevēja iekšējie faktori, gan arī klienta:

  • Kredītvēsture
  • Maksātspēja,
  • Iepriekšējā sadarbība ar konkrēto aizdevēju,

Kredītlimita apmērs var mainīties laika gaitā un kļūt lielāks vai arī sarukt, ja sadarbība nav bijusi veiksmīga, vai arī samazinājusies maksāt spēja.

Viens no veidiem, kā palielināt kredītlimitu ir piesaistīt galvotāju, ka rezultātā tiek vērtēti jūs kopējie ienākumi un maksātspēja, taču, ja aizdevējs nepiedāvā galvotāja piesaisti, pastāv iespēja pagarināt aizdevuma atmaksas termiņu, tādā veidā iegūstot mazākus mēneša maksājumus.

Kredīti ir jāizmanto tikai ārkārtas situācijās, kad Jūs nevarat laicīgi segt vajadzīgos izdevumus. Jums nevajadzētu pieteikties kredītam tikai tādēļ, lai iegādātos TV. Tas nav gudri, jo Jums būs jāatmaksā kredīts kopā ar piemērotajām procentu likmēm. Galu galā kredīta iegūšana ir laba ideja tikai tad, ja Jums nav citas izvēles.

Mēģiniet runāt ar kādu, ko Jūs zināt, lai redzētu, vai viņi varēs palīdzēt Jums ar Jūsu finansiālo situāciju. Kad Jūs aizņematies no mīļajiem, tie parasti nepiemēro naudai procentus. Tomēr, ja Jūs neatmaksājat naudu laicīgi vai mēģināt atmaksāt to pa daļām, viņiem tas var nepatikt un Jums vairs nebūs šādas iespējas nākamreiz. Jūs arī varat iedot tiem papildus summu, pat ja tie to neprasa. Tas ir, lai viņi zinātu, ka Jūs cenšaties tiem palīdzēt pēc tam, kad viņi palīdzēja Jums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *