Kādu uzņēmumu dibināt – uzņēmumu veidi Latvijā

Uzņēmuma dibināšana ir ātra un vienkārša, kā arī izmaksas ir salīdzinoši nelielas. Svarīgākais ir saprast, kādu uzņēmuma veidu dibināt. Latvijas Republikā ir vairākas iespējas, kā padarīt savu ideju/biznesu un regulāras naudas ieguvi par legālu uzņēmējdarbību.

Der atcerēties, ka nepieciešamības gadījumā, vienu uzņēmējdarbības formu iespējams mainīt uz citu, piemēram, no IK uz SIA vai no SIA uz akciju sabiedrību. Jāpiebilst arī tas, ka palielinoties apgrozījumam un darbinieku skaitam, uzņēmumam ir jāmaina uzņēmējdarbības veids likuma ietvaros. To paredz likums. Labs piemērs ir mikrouznēmums, kura nākotne ir neskaidra, bet noteikumi ir sekojoši:

  • izņēmuma apgrozījums gadā nedrīkst pārsniegt 100 000 eiro un tajā nedrīkst darboties vairāk kā pieci dalībnieki.

Ja šie nosacījumi tiek pārkāpti, tad nepieciešams mainīt uzņēmējdarbības veidu uz citu.

Populārākie uzņēmējdarbības veidi Latvijā

  1. Pašnodarbinātā statuss
  2. Individuālais komersants
  3. Sabiedrība ar ierobežotu atbildību
  4. Akciju sabiedrība
  5. Mikrouzņēmums

Atliek saprast, kas nepieciešams un sagatavot dokumentus uzņēmuma reģistrā!

Sagatavot mēneša finanšu pārskatu mēneša beigās ir ļoti viegli, izmantojot grāmatvedības ārpakalpojumus. Visu var viegli izdarīt internetā. Jums ir jāsāk meklēt uzņēmumi vai jāpiesakās pie LSZDA, kas nodrošina grāmatvedības ārpakalpojumus. Vienmēr izvēlieties labi pazīstamu firmu, lai Jūs varētu būt pārliecināti par šīs firmas uzticamību un sniegto pakalpojumu kvalitāti, jo nododot kādam atbildību sagatavot Jūsu finanšu atskaiti nozīmēs nodot Jūsu uzņēmuma finanšu informāciju šim pakalpojuma sniedzējam. Lai gan vairumā gadījumu tas tiek nodrošināts, lai izvairītos no Jūsu finanšu informācijas apdraudējuma, izvēlieties labi zināmu firmu. Kad esat izlēmuši par to, kam uzticēt Jūsu grāmatvedības vajadzības, sniedziet šai firmai visus nepieciešamos dokumentus. Norādiet datumu un laiku, kad Jums būs nepieciešams gatavs rezultāts. Par visu var vienoties, vajag tikai runāt!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *