Kā var gūt papildus ienākumus, ietaupot

Papildus ienākumus pie algas vai cita regulāra līdzekļu ieguves avota var sniegt ne tikai naudas pelnīšanas paņēmieni, bet arī ietaupījums uz dažādiem esošajiem izdevumiem. Šeit – daži ieteikumi, kas ir vienkārši ievērojami un kuru pielietojums nesagādā īpašu piepūli.

  1. Ietaupi uz kafiju ārpus mājas

Ar melno, karsto dzērienu pavadīt brīvo brītiņu dienas steigā ir iemīļojuši daudzi no mums. Narvesen tas maksā 1,65 EUR, Statoil degvielas uzpildes stacijās – nedaudz zem 2,- EUR, kafijas automātos – ap 1,- EUR. Ja darba dienā vidēji tiek tērēts 1,55 EUR par kafijas tasīti, gada laikā (rēķinu, ka mēnesī ir 21 darba diena, atvaļinājums – viena mēneša darba dienas) kopējais ietaupījums ir 358,05 EUR. Mājās pagatavojot krūzīti kafijas, rēķinot 7 g uz tasi, izdevumi sastāda 0,09 EUR (1/2 kg maltas kafijas Paulig: aptuveni 7,- EUR, pašizmaksa vienai tasei, gatavotai ar maltu kafiju, ir 0,09 EUR, kopā gada darbadienu laikā – 20,79 EUR). Kopējais ietaupījums – 337,26 EUR. Pēc gada Tu jau vari tikt pie sava kafijas automāta, un tad kafijas pagatavošana maksās vien elektrības, 200 ml ūdens un maltas kafijas cenu.

  1. Ietaupi uz vakariņošanu ārpus mājas

Ja Tu regulāri ēd kafejnīcā, picērijā vai restorānā, parēķinot, ja vidēji, teiksim, maltītes izmaksas ir 5,- EUR, tad mēnesī darba dienās Tu iztērē 105,- EUR. Ja Tu atstāj 25,- EUR mēnesī īpašām vakariņām, ietaupījums gada laikā ir 880,- EUR.

  1. Ietaupi, izmantojot brīvo laiku pie datora efektīvi

Ja esi no tiem, kam brīvie brīži pildās, sērfojot internetā, pievērsies mērķtiecīgai šī laika izmantošanai, piemēram, salīdzini dažādus piedāvājumus. Atrodot izdevīgāku, saviem lietošanas paradumiem piemērotāku telefona un interneta tarifu plānu, pat, ja ietaupījums ik mēnesi ir tikai 2,- EUR, gadā tas veido 24,- EUR.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *