Kā izkļūt no parādiem?

Ja Jūs esat dziļi parādos un esat bijuši jau gadiem, Jūs varat zaudēt cerību jebkad iegūt kontroli pār savām finansēm. Lai gan Jūsu nākotne var izskatīties diezgan drūma ar lielu daudzumu parādu, ir cerība: Ir soļi, kurus Jūs varat spert šodien, lai sāktu šos parādus pārvaldīt, un neļaut tiem kļūt vēl sliktākiem.

Viens no labākajiem veidiem, kā pārvaldīt parādus vienlaikus baudot dzīvi, ir izmantot personas vai mājsaimniecības budžetu. Budžets ir vienkāršs finanšu plāns. Tas reģistrē, cik lieli ir Jūsu ienākumi un cik daudz Jūs tērējat katru mēnesi.

Budžetu nav grūti izveidot, bet to var būt nedaudz grūti ievērot. Ar nelielu gribasspēku un disciplīnu, budžets var palīdzēt Jums kontrolēt naudas plūsmu katru mēnesi un palīdzēt Jums izvairīties no papildus parādiem. Dažreiz budžets var pat palīdzēt Jums samazināt pašreizējos parādus.

Lai izveidotu budžetu, sāciet uzdodot sev dažus jautājumus, un pierakstiet atbildes:

  1. Cik daudz kopējo ienākumu Jums ir katru mēnesi? Nepierakstiet šeit savu algu; Jums ir jāpiefiksē Jūsu faktiskie ienākumi. Ienākumi ir faktiskā saņemtā nauda – pēc nodokļu nomaksas.
  2. Kādas ir Jūsu fiksētās izmaksas katru mēnesi? Fiksētie izdevumi ietver rēķinus, kas ir nemainīgi. Tie ietver hipotēku, īri, kredīta kontus, auto maksājumus un apdrošināšanu.
  3. Kādas ir Jūsu mainīgās izmaksas katru mēnesi? Tās ietvers komunālo pakalpojumu rēķinus, benzīnu un pārtikas preces.

Pēc savas būtības, mainīgie rēķini ir grūtāk iestrādājami budžetā. Ja Jums ir daudzi iepriekšējie rēķini, izmantojiet tos kā atsauci, saskaitot tos un iegūstot vidējo rādītāju. Vai nosakiet augstāko un zemāko un izrēķiniet vidējo no tā.

Ko Jums dos budžeta izveide?

Jūsu budžets ļauj Jums atcerēties savu uzkrājumu mērķus. Tā ir vieglāk pretoties kārdinājumam, ja Jums pastāvīgi tiek atgādināts par to, kam Jūs ietaupāt. Jums faktiski var būt vairāk tērējamās naudas ar budžetu. Lielākā daļa cilvēku pieņem, ka budžeta izveide nozīmē, ka Jūs nevarēsiet brīvi iepirkties. Nav tiesa. Patiesībā Jums būs vairāk naudas, jo Jūs tērēsiet gudri. Vienkārši atlieciet naudu tikai iepirkšanās tūrēm. Tādā veidā Jūs nejutīsiet vainas apziņu.

Budžets palīdzēs Jums izvairīties no parādiem, palīdzēs izkļūt no parādiem un ļaus Jums labāk saprast, kādēļ kredīti nav laba ideja. Kad Jūs apsēdīsieties un pierakstīsiet visus savus kredītkaršu parādus, Jūs redzēsiet, kāpēc Jums ir nepieciešams no tiem atbrīvoties. Saskaitiet visas summas un aprēķiniet, cik ilgi minimālie maksājumi būs nepieciešami, lai tos apmaksātu.

Budžets Jūs neierobežo, bet atbrīvo. Cilvēki, kam ir savs budžets, tērē daudz apdomīgāk. Viņi iegulda gudri. Viņi var ātrāk izkļūt no parādiem. Viņiem ir mazāk stresa, jo viss ir izplānots. Viņi zina, ka viņu nauda ir droša. Viņi to kontrolē.

Apsēdieties un izveidojiet savu budžetu jau tagad. Jūs tiešām teiksiet tam paldies kādreiz par visām priekšrocībām, ko tas Jums sniedz. Ir nepieciešams tikai nedaudz laika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *