Kā ietaupīt uz rotaļlietu iegādi

Tēvs ar dēluKurš zina, kā jūtas bērns? Kurš gan to varētu labāk pateikt, kā vecāki, kuri, vērodami katru mazuļa soli, spriež, lai arī ne vienmēr pareizi, par bērna garastāvokļiem un vajadzībām. Piemēram, ja mazulis aplūko krāsainu plastmasas klucīti – vai šī nodarbe ir jāpārtrauc, vai arī mazajam jāļauj atklāt materiāls? Par plastmasas rotaļlietām izplatīts diezgan negatīvs viedoklis. Protams, dabīgie materiāli, tādi kā papīrs, āda, koks, audums ir visieteicamākie uzglabāšanai bērna tuvumā, bet tie arī maksā diezgan dārgi. Laikā, kad sākat atmaksāt savu mājas vai dzīvokļa, mašīnas vai virtuves iekārtas kredītu, ietaupījums nepieciešams visās dzīves sfērās, arī bērna izklaidēšanā. Tāpat arī brīžos, kad nepieciešams ieviest taupības režīmu citu iemeslu dēļ.

Daži ieteikumi, kā vecākiem, nepieliekot daudz pūļu, laikā, kamēr bērns vēl mazs un nav saskāries ar lielajiem pasaules kārdinājumiem, var ietaupīt uz rotaļlietu iegādi. Padomi vairāk attieksies uz māmiņām, kaut gan arī viņas var iesaistīt procesā visu ģimeni. Katrā gadījumā atcerieties, kādi ir jūsu ģimenes pieaugušo vaļasprieki un talanti – tie visdrīzāk palīdzēs tikt uz pēdām tieši tam, kas jūsu bērnam patīk visvairāk. Mācīšanās caur rotaļām ir vispiemērotākais veids, kā palīdzēt mazajiem apgūt pasauli un paplašināt viņu zināšanas par to.

Izmantojiet mājās atrodamās lietas. Sāciet krāt kartona kastītes, tualetes papīra rullīšus, tukšas diegu spolītes, sērkociņu kastītes, konfekšu papīrus, lentītes un dāvanu iesaiņojumus. Krāsainos žurnālus neizmetiet, bet izgrieziet interesantas fotogrāfijas. Glabājiet šos niekus skaistā kastē, no kuras vienmēr būs prieks izņemt kaut ko jaunu un aizraujošu. Tīri, otrreizējā lietošanā izmantojami materiāli noder pašdarinātu rotaļlietu izgatavošanai. Celiet pilis ar visiem iemītniekiem, papīra gleznas, kopā ar bērnu veidojiet kolāžas. Bērnam sākot apmeklēt skolu, dažkārt tiks doti uzdevumi, kuru izpildei varēsiet izmantot materiālus no savas „dārgumu glabātuves”.

Rudeņos no kastaņiem, zīlēm un sērkociņiem gatavojiet zīļu un kastaņu vīriņus, vāciet un žāvējiet augu lapas, nospiežot tās starp grāmatu vākiem. Ap Ziemassvētkiem varēsiet izrādīt lugas ar „aktieriem” un dekorācijām – bērniem patīk, ja tos iesaista.

Izmantojiet mājās esošos audumus un diegus. Lupatu lellītes, bumbiņas, lāči un filca zaķi taps ar prieku, ja vēlēsieties ar tiem patiesi iepriecināt savu bērnu. Pildījumam izmantojiet audumu, vecas kaprona zeķes, marli vai vati. Ja lielāko tiesu darbu veicat ar šujmašīnu, tad papildiniet savu darbu ar rokām šūtiem nelieliem aksesuāriem – miniatūrām leļļu somiņām, apģērba gabaliem un cepurītēm.

Būsiet izbrīnīti, cik interesantas bērnam šķitīs vecmāmiņu laika rotaļlietas – poga, kas ievērta diegā un dūc, vilciņš uz koka kājas un papīra strēmeļu „svārciņiem”. Ja trūkst padoma, visu var atrast plašajā interneta krātuvē, vajag tikai zināt, ko meklē.

Rotaļlietu vietā kopā var izspēlēt dažādas spēles. Piemēram, staigāt pa uz grīdas novietotu auklu, mēģinot noturēt līdzsvaru. Dziedāt pašizgudrotas dziesmiņas, mācīties pantiņus un „Tūdaliņ, tagadiņ” soļus. Ja rotaļlietas apnikušas, ir īstais laiks stādīt „dārzu”. Viegli un ātri izaug loki no sīpoliem, kurus atnesat mājās no lielveikala vakariņu pagatavošanai. Arī sēklu sēšana ir prieka pilns process, kam nav jāveltī pārāk ilgs laiks, taču novērojot, kā dīgsti lien no zemes, bērns iepazīs gan pacietības mācību, gan augšanas brīnumu.

Tēvi var piedalīties rotaļlietu gatavošanas notikumā, atsvaidzinot atmiņā skolas amatniecības stundās apgūto. Neaizmirstiet lūgt padomus savu mazuļu vecvecākiem – pat ja jūsu attiecības ir vēsas, bērna vajadzības var likt aizmirst senos apvainojumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *