Kā iegādāties zemi?

Ja nepietiek brīvu līdzekļu, lai iegādātos zemes gabalu privātām vai uzņēmuma vajadzībām, tad viena no alternatīvām ir kredīts zemes iegādei. Tas nozīmē, ka Jums tiks izsniegts aizdevums, lai Jūs varētu iegādāties savu izraudzīto zemes platību. Tomēr, izpētot Latvijas aizdevēju tirgu, top skaidrs, ka nav ļoti daudz iespēju izmantot šo kredītu – pārsvarā zemes gabala iegāde tiek piedāvāta ar hipotekārā kredīta palīdzību. Tas nozīmē, ka Jums būs jāieķīlā kā nodrošinājums savs nekustamais īpašums. Šajā rakstā tiks iztirzāti tie kredīti, kuru primārais mērķis ir zemes iegāde.

Vai šis kredīta veids ir man piemērots?

Ja vēlaties iegādāties zemi, kuras vērtība nav lielāka par pāris tūkstošiem eiro, iespējams, varat izlīdzēties ar patēriņa kredītu, kuru varēsiet atmaksāt ar ikmēneša ienākumiem. Tādējādi Jūs izvairīsieties no ķīlas nodrošinājumu, taču, no otras puses, maksājamie procenti būs krietni vien augstāki.

Ja iemesls Jūsu vēlmei iegādāties zemi ir lauksaimniecības mērķi, varat pieteikties speciālajam Lauku attīstības fonda kredītam, kurš būs visai izdevīgs veids, turklāt no Jums netiks prasīta papildu ķīla, ja vien zemi iegādāsieties par noteikto tirgus vērtību.

Kas nepieciešams kredīta nokārtošanai?

Jums ir jābūt atvērtam bankas kontam kādā no Latvijā esošajām bankām, lai kompānija varētu Jums pārskaitīt aizdevuma summu. Tāpat Jums jābūt sasniegušam atbilstošu vecumu un jābūt Latvijas Republikas pastāvīgajam rezidentam (pilsonim vai nepilsonim ar neierobežotu uzturēšanās atļauju).

Noformējot līgumu, vajadzīgi arī attiecīgi dokumenti – zemesgrāmatu apliecība, zemes robežu plāns vai būvniecības projekts. Tas ir atkarīgs no tā, kāda veida nekustamais īpašums Jums pieder.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *