Grāmatvedības apkalpošana – Jūs vai ārpakalpojums

Grāmatvedības apkalpošanu uzņēmējs savai firmai var nodrošināt divos veidos. Pirmajā variantā,- uzņēmējs algo firmu, kura ir specializējusies grāmatvedības pakalpojumu sniegšanā un otrajā variantā,- iegādājās kādu konkrētu grāmatvedības apkalpošanas programmu, kur uzņēmējs ar savu iekšējo darbaspēku veic dokumentu uzskaiti programmā, savukārt programma, pēc ievadītajiem datiem veic to apkopošanu un atskaišu izveidošanu.

Uzņēmējs algo grāmatvedības ārpakalpojumu firmu

Ja Jūs izvēlaties pirmo iepriekš minēto variantu, kur iespējama uzņēmuma pilna grāmatvedības apkalpošana, tad jums nav jādomā par sava uzņēmuma grāmatvedību un tās organizēšanu. Viss kas jums ir jādara – savlaicīgi, abpusēji pieņemamā veidā jānodod grāmatvedību apkalpojošai firmai savas darbības attaisnojuma dokumenti (pavadzīmes, maksājumi, čeki u.t.t), par pārējo parūpēsies firma, kura specializējusies grāmatvedības apkalpošanā.

Protams, vienojoties par sadarbības līgumu, tajā var tikt iekļautas arī citas funkcijas – viss ir iespējams. Grāmatvedību un pārskatus nevar atdalīt atsevišķi no uzņēmuma kopumā, jo tie ir būtiska uzņēmuma vispārējās darbības organizēšanas sastāvdaļa.

Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju firmas priecāsies palīdzēt klientam izstrādāt un ieviest atbilstošu ​​grāmatvedības un pārskatu metodoloģiju un uzņemties atbildību par visiem grāmatvedības, darba algu uzskaites un nodokļu saistību izpildes jautājumiem visa gada garumā. Tāpat grāmatvedības ārpakalpojumu firmām ir nepieciešamā pieredze un prasmes, lai sniegtu uzņēmumiem atbalstu, izstrādājot vadības grāmatvedību, budžetu, izmaksu sadali, naudas plūsmu un ieguldījumu plānošanu, kā arī grāmatvedības procesu pārstrādāšanu un optimizāciju un dažādu finanšu izpildes pamatrādītāju (KPI) piemērošanu.

Ar šo ārpakalpojumu firmu pakalpojumu palīdzību jūs varat veikt uzdevumus, kas ir nepieciešami jaunizveidotam uzņēmumam, piemēram, uzņēmuma reģistrēšana, nodokļu maksātāja reģistrēšana, uzņēmuma adreses reģistrēšana, personāla dokumentācijas kārtošana u.c.

Ārpakalpojumu piesaiste grāmatvedības funkciju veikšanai uzņēmuma attīstības sākumposmā sniedz ne tikai noderīgu ieskatu finanšu/grāmatvedības sistēmu optimizācijā, bet arī ļauj procesiem ritēt gludi bez traucējumiem, kā arī palīdz samazināt izdevumus.

Uzņēmējs algo darbinieku

Savukārt, ja izvēlaties otro variantu, jums būs nepieciešams firmas darbinieks, tātad grāmatvedis, kurš veiks šo datu apkopošanu un ievadīšanu grāmatvedības programmā, kuras licenci jūs iegādāsieties no vienas jūsu izvēlētas firmas, kura piedāvā licencētas grāmatvedības apkalpošanas programmas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.