Gada pārskats – Cik maksā gada pārskata sagatavošana

Gada pārskata sagatavošana uzņēmumam izmaksās atkarībā no tā apjoma lieluma. Katram klientam gada pārskata sagatavošanas pakalpojumu maksa tiek noteikta savstarpēji vienojoties, rūpīgi izvērtējot paredzamo darbu apjomu, to sarežģītību, precīzu darbinieku skaitu un/vai citus svarīgus aspektus.

Firmas, kuras piedāvā šo pakalpojumu strādā ar dažādas nozares uzņēmumiem, neatkarīgi no to lieluma un pārzina grāmatvedību no A līdz Z.

Nepieciešami grāmatvedības pakalpojumi? Spied Šeit!

Kā jau minēts, gada pārskata sagatavošanas pakalpojuma cenas ir atkarīgas no darba apjoma. Gada pārskata sagatavošana maksa tiek noteikta vienojoties ar klientu, un ir atkarīga no vidējā grāmatojumu skaita (dokumentu) mēnesī. Tikai pēc sarunām ar klientu tiek noteikta precīza pakalpojuma cena.

Aptuvenās cenas, kuras Latvijā uzņēmējiem piedāvā grāmatvedību firmas: 50 EUR + PVN – Saimnieciskās darbības veicējiem vai individuālajiem komersantiem (IK) un virs 50 EUR + PVN – visa veida Sabiedrībām ar ierobežotu atbildību (SIA). Taču parasti samaksa par gada pārskata sagatavošanu ir viena mēneša grāmatvedības pakalpojuma samaksas apmērā, izņemot neaktīvos uzņēmumus, tiem samaksa par gada pārskata sagatavošanu būs zemāka, vidēji 30 EUR apmērā.

Kļūsti par mūsu klientu ŠEIT , lai saņemtu izcilu pieeju Tavam uzņēmumam!

Tātad, ja Jūsu uzņēmums jau saņem grāmatvedības ārpakalpojumus, tad Jums jau ir zināms ikmēneša samaksas apmērs, to droši varat vienādot ar samaksu par gada pārskata sagatavošanu.  Protams, var būt izņēmumi, jo īpaši, ja grāmatvedības firma ar Jūsu firmu līdz šim nav sadarbojusies, nepārzina Jūsu darba specifiku. Tādos gadījumos, lai grāmatvedības firma veiktu Jūsu firmas gada pārskata sagatavošanu, tas prasīs papildus iedziļināšanos un iepazīšanos ar Jūsu uzņemējdarbību, ar tās apjomu un specifiku.

Gada pārskats Jūsu uzņēmuma veiksmīgai un ilggadējai darbībai ir nozīmīga lieta, tādēļ svarīga ir ne tikai maksa par gada pārskata sagatavošanu, bet arī cik grāmatvedības firma, kura šo pakalpojumu Jums sniegs, ir uzticama. Daudzi grāmatveži uzskata, ka gada pārskats jāsagatavo tikai Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), tomēr tajā iesniegtais dokuments ir tikai gada pārskata noraksts, tātad attiecīgi arī tas ir jāizrunā, – vai gada pārskata noformēšana gan papīra formātā, gan EDS sistēmā grāmatvedības pakalpojuma firmai nebūs papildus jāapmaksā. Ja ikdienas grāmatvedības darbus veicat savā firmā, izmantojot iekšējos resursus un, līdz šim grāmatvedības ārpakalpojumus neesat izmantojis, tad izvēloties firmu, kura Jūsu uzņēmumam veiks gada pārskata sagatavošanu, vajadzētu pievērst uzmanību ne tikai uz samaksas summu, bet arī uz  atsauksmēm par konkrēto firmu. Tātad,- Jums būtu jābūt skaidram gada pārskata pamatuzdevumam, ko paredz GPL (Gada pārskata likums) un MK (ministru kabineta) noteikumi. Gada pārskata sagatavošanas samaksa būs pareizs ieguldījums, ja tas sniegs “skaidru un patiesu priekšstatu par sabiedrības vai koncerna līdzekļiem (aktīviem), saistībām, finansiālo stāvokli, peļņu vai zaudējumiem un naudas plūsmu”., tas ir gada pārskata virsuzdevums. Gada pārskata sastādīšana – tā ir ne tikai reālā stāvokļa atainošana, bet arī kompānijas nākotnes analizēšana. Tāpēc nedrīkst pārvērtēt šāda ziņojuma nozīmi. Ja Jūsu uzņēmums gada pārskatu veiks izmantojot iekšējos resursus, proti,- savus grāmatvežus, tad gada pārskata sagatavošanas maksa var būt ļoti atšķirīga. šajā situācijā tas atkarīgs no Uzņēmēja un grāmatvežu savstarpējās vienošanās. Tomēr vēlreiz atgādinu, ka gada pārskata sagatavošana ir būtiska uzņēmuma sekmīgai darbībai, tādēļ, vienojoties, ar savu darbinieku (grāmatvedi), šim pasākumam nevajadzētu pieturēties pie izteiktas līdzekļu ekonomijas. Jāpatur prātā, kad finansiāli apmierināta grāmatvede šo gada pārskata sagatavošanu veiks ar augstu precizitāti un atbildības sajūtu. Veiksmi Jums gada pārskata sagatavošanā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.