Finansiāla neatkarība

Daudzi no mums jau kopš tīņu gadiem sapņo būt finansiāli neatkarīgi no vecākiem un pelnīt lielu algu. Citi finansiālu neatkarību sasniedz izglītojoties, bet citiem noteicošā finansiālās neatkarības iegūšanā ir praktiskā pieredze un studijas ārvalstīs. Būtiska ir arī veiksme un pozitīvā domāšana. Tikai no katra paša darba spējām ir atkarīga finansiālā neatkarība.

Jāuzsver, ka tas par ko cilvēks domā, atspoguļojas indivīda darbos un tikai no darbiem redzams ir rezultāts. Svarīga ir pozitīvā domāšana un ticība saviem spēkiem.

Lai gūtu panākumus kādā dzīves svērā, kurā Tu vēlies būt veiksmīgs, svarīgākais ir pilnveidot sevi kā personību. Cilvēkus neinteresēs Tava biznesa ideja, prece vai pakalpojums, ko Tu piedāvāsi, ja prezentēsi to ar negatīvu vai drūmu attieksmi.

Ja tu vēlies, piemēram, attīstīt savu biznesu – dari savu lietu labi un attiecies pozitīvi pret ikvienu. Svarīga ir arī mīlestība pret savu nodarbi, biznesa ideju vai jebko citu ar ko vēlies gūt finansiālu neatkarību – Ja Tevī nebūs darba mīlestības, Tavs bizness negūs atzinību un piekrišanu.

Attīsti savu biznesa ideju un gūsti finansiālu neatkarību

  • Piemēram, katru dienu velti vismaz 30 minūtes sava biznesa attīstības treniņam. Lasi grāmatas vai studē citus materiālus, kas attiecas uz tieši Tava iecerētā biznesa veidošanu;
  • Velti 30 minūtes savai motivācijai. Tici vai nē – motivācija Tev ir nepieciešama, lai veiksmīgāk sasniegtu iecerēto mērķi. Lai arī cik motivēts Tu jūties, ikdienas motivācijas deva Tev palīdzēs justies pārliecinātākam par sevi, savu biznesu.

Ja arī Tev pagaidām nav sava biznesa ideja, varbūt ir vērts apdomāt savas intereses un vēlmes. Jāuzsver, ka tieši biznesa ideja un tās realizācija var būtiski ietekmēt Tavu finansiālo situāciju un pozitīva rezultāta gadījumā ir iespējams sasniegt finansiālu neatkarību.

Vēl ļoti daudzi mācās sev interesējošās lietas un nozares, gūst pieredzi gan Latvijas, gan starptautiskajā mērogā, iegūst jaunu pieredzi un gala rezultātā atrod labi apmaksātu darbu, kas spēj nodrošināt finansiālu neatkarību. Iespējams, ir itin viss – galvenais, lai Tev būtu interese, pašmotivācija, vēlme, zināšanas un, protams, veiksme, lai, piemēram, realizētu biznesa ideju par savu kafejnīcu, kas, iespējams, spēs nodrošināt finansiālu neatkarību. Protams, vienmēr ir riski, bet kas neriskē, nestrādā un nemēģina – nekad negūst pieredzi un nesasniedz rezultātu.

Pašlaik jaunajiem uzņēmējiem tiek piedāvāti dažādi konkursi, inkobācijas projekti, kas palīdz veiksmīgi realizēt un uzsākt savu biznesu.

Mūsdienu saspringtajā dzīves ritmā iespējams ir itin viss – svarīgi ir uzdrīkstēties un izmēģināt savus spēkus, jo tikai tie, kas ir sava ceļa gājēji sasniedz savus mērķus, piemēram, kļūstot finansiāli neatkarīgi un var gan paši sevi uzturēt, gan parūpēties par savu ģimeni un veikt gan lielākus, gan mazākus finansu darījumus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *