Eiro valūta

Nu jau pagājis pietiekoši ilgs laiks, kopš eiro ir aizstājis latu un kļuvis par Latvijas oficiālo valūtu. Šobrīd, kad lielākā daļa iedzīvotāju, pie jaunās valūtas jau ir pieraduši, ir augusi arī to uzticība, līdz šim tik pretrunīgi vērtētajam eiro.

Par to, vai eiro ir uzticama valūta, spriež daudzi, gan Latvijā, gan pasaulē, taču vairāki fakti pierāda, ka eiro ir viena no pasaule vērā ņemamākajām un izplatītākajā valūtām.

Eirozonā iestājušās un eiro, kā oficiālo valsts valūtu lieto 19 valstis, to skaitā arī Latvija. Eiro ir otrā lielākā pasaules valūta un aptuveni 40% no viesiem globālajiem darījumiem tiek veikti tieši eiro valūtā, tāpat arī 25% no pasaules valstu uzkrājumiem, kas neietilpst eiro zonā, arī tiek glabāti eiro valūtā. Arī Latvijā, vel pirms 2014. gada 1. Janvāra, kad eiro tikai ieviests kā oficiālā valsts valūta, vairāki finanšu darījumi, preču pirkšana un pārdošana, aizdevumu izsniegšana un vēl cita darbības, notika izmantojot eiro.

Par spīti starpvalstu nesaskaņām un saspringtai ekonomiskajai situācijai dažās no eirozonas valstī, neviena no tām vēl nav atteikusies no šīs valūtas izmantošanas, kas tiešā veidā, ar dzīviem piemēriem liecina par eiro valūtas uzticamību un stabilitāti.

Eirozona turpina augt un tiek prognozēts, ka ar laiku, tai pievienosies arī citas Eiropas Savienības valstis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *