Ceļojumu apdrošināšanas polise

Ceļojot iespējami dažādi neparedzēti gadījumi, kas liek apdomāt, kādas darbības būtu veicamas pirms došanās ceļojumā. Ja mēs padomājam par pretsāpju zāļu iegādi, tad, iespējams, jāpadomā arī par ārsta vizītes nepieciešamību. Tā kā medicīnas pakalpojumi parasti izmaksā dārgi, tiem, kas vēlas bezrūpīgi atpūsties, jānodrošina iespēja apmeklēt medicīnas iestādes, vai nu veidojot pietiekamus uzkrājumus, vai arī iegādājoties ceļojuma apdrošināšanas polisi. Parasti ceļotāji izvēlas pirkt apdrošināšanas polisi, jo tas ir lētāk, kā arī praktiskāk – reti gadās, ka saslimšana patiešām notiek, bet nav vērts atlikt summu, nezinot, vai vajadzība piepildīsies.

Ceļojumu apdrošināšanas polises izcenojums atkarīgs no ceļotāja vecuma, ceļojuma mērķa un ilguma. Viens variants ir pašas apdrošināšanas kompānijas piedāvājums, kuru pircējs izskata, cits – salīdzinošo cenu portāli, kuros var iegūt informāciju par polišu cenām.

Ceļojumā apdrošinātie izdevumi pēc izvēles var būt hospitalizācija, medicīniskā transportēšana, medicīniskā evakuācija, repatriācija, neatliekamā palīdzība, trešās personas vizīte ārkārtējā situācijā, komunikācija, juridiskā konsultācija. Atkarībā no risku sastāva, apdrošināšanas sabiedrības piedāvā dažādus izcenojumus. Kompānijas, kuras nodarbojas ar ceļojumu apdrošināšanu, piedāvā apdrošināt ar savu speciālistu starpniecību gan birojos, gan internetā, kā arī ar brokeru palīdzību.

Ceļojumu apdrošināšana, lidojot ar lidmašīnu, parasti tiek apdrošināta jau ar biļetes iegādes brīdi. Ceļojot citos veidos, arī ir ieteicams pārliecināties, vai apdrošināšana jau ir iekļauta ceļojuma izmaksās. Ja tā nav, jāsāk ar ceļojumā paredzēto aktivitāšu uzskaitījumu. Kad šis darbs paveikts, var doties cenu salīdzināšanas pētījumos, vai nu telefoniski uzzinot izmaksas savai ceļojuma polisei, vai arī ar interneta palīdzību. Kad labākā cena ir noskaidrota, seko nākamais solis – apdrošināšanas aģentūras apmeklējums. Ja ir iespējams polisi saņemt elektroniskā veidā, tātad, ja pieejams dators, internets un maksājumu karte vai kodu karte, piesaistīta naudas līdzekļiem kontā, printeris izdrukai vai viedtālrunis, kur polisi uzglabāt, samaksu var veikt ar pārskaitījumu un iegūt elektroniski parakstītu dokumentu. Citos gadījumos gan būs jādodas uz apdrošināšanas sabiedrības biroju un izvēlētā polise jāiegādājas tur. Tad jau – droši var uzsākt ceļojumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *