Bezmaksas izklaides

Daudzu viedoklis ir – ja nav liekas naudas, tad atpūsties un izklaidēties var tikai mājās pie televizora. Bet tā nebūt nav. Arī  lieki netērējoties, iespējams būt pietiekami aktīvam un gūt jaunus iespaidus. Šeit būs 5 idejas kā izklaidēties par to nemaksājot.

Koncerti un pasākumi

Lai redzētu pasaules un vietējo zvaigžņu uzstāšanos, lielākoties ir jāšķiras no ievērojamas naudas summas. Tomēr viss nav tik slikti. Vietējo zvaigžņu un tādu mākslinieku, kuri ir vēl ceļā uz to, uzstāšanās reizēm iespējams apmeklēt par brīvu. Gandrīz visos lielākajos svētkos parasti tiek rīkoti koncerti un pasākumi, kuri pieejami ikvienam. Šeit jāmin arī pilsētas svētki, kas gan ir vasaras sezonas greznība. Tāpat ir vērts sekot līdzi Kalnciema kvartāla jaunumiem. Visu cauru gadu tajā notiek dažādas aktivitātes gan jauniem, gan veciem. Cītīgi sekojot līdzi aktualitātēm un notikumiem, noteikti iespējams atrast pasākumus, kuru apmeklēšana nemaksās ne centa.

Muzeji un izstādes

Ne daudz, bet ir muzeji Latvijā, par kuru apmeklēšanu nav jāmaksā ieejas maksa. Piemēram, Kara, Okupācijas un 1991.gada barikāžu muzeji, kuros varēs iepazīties ar sarežģīto Latvijas vēsturi, ir pilnīgi bez maksas, protams, ir ziedojumu kaste, kas ir ierasta prakse daudzos bezmaksas muzejos, bet nav spiesta lieta. Iepriekš piesakoties, iespējams apmeklēt Latvijas Bankas sponsorēto  interaktīvo ekskursiju – „Naudas pasaule”. Tā izvietota vēsturiskās Latvijas Bankas naudas glabātuves telpās un ir lieliska iespēja uzzināt daudz jauna par naudu un tās vēsturi. Sekojot līdzi notikumu kalendāram, ik pa laikam, iespējams apmeklēt arī bezmaksas izstādes.

Geocouching jeb slēpņošana

Šis ir pasaulē, nu jau vairāk kā 100 valstīs, populārs brīvā laika pavadīšanas veids. Geocouching vai latviski slēpņošana ir konteineru, kuros parasti apslēpti kādi sīkumi, slēpšana vai meklēšana, izmantojot navigāciju un citas norādes. No 2013.gada Geocouching.com lapa pieejama arī latviešu valodā, kas ļauj ātri un saprotami iepazīties ar noteikumiem. Tā ir sava veida orientēšanās un „dārgumu” meklēšana, izmantojot modernās tehnoloģijas. Slēpņošana ir lielisks veids kā piešķirt azartu un intrigu atpūtai brīvā dabā.

Atpūta pie dabas

Latvija ir skaista un zaļa zeme. Pat vairākos starptautiskos pētījumos Latvija atzīta par vienu no zaļākajām valstīm pasaulē. Ir neskaitāmas vietas, ko redzēt un izbaudīt. Reizēm pie katras iespējas braucot uz ārzemēm, tiek aizmirsts, ka ir gana daudz ko redzēt arī tepat. Atpūta pie dabas ir ne tikai lielisks veids kā iepazīt dzimto zemi, bet arī uzlabot omu un veselību. Atpūta pie dabas var būt laiska un nesteidzīga, kā pie jūras, ezeriem un upēm vasarā, kā arī aktīva, tāpat uz ūdeņiem vai nododoties ziemas priekiem

Skriešana

Pēdējos gados Latvijā strauji augusi skriešanas popularitāte. Lai gan klimatiskie apstākļi nav tie pateicīgākie šai nodarbei, tomēr attiecīgi sagatavojoties, nodarboties ar skriešanu var visu cauru gadu. Ir daudzi skriešanas entuziasti, kas savā inventārā iegulda iegulda lielus līdzekļus. Bet ja skriešana ir hobijs, noteikti var iztikt ar minimāliem ieguldījumiem reizi gadā vai divos. Vienīgais ieguldījums bez kā noteikti nevar iztikt ir labi skriešanas apavi. Ja ir nepieciešama motivācija, lieliski noderēs mobilās aplikācijas, daudzas no kurām ir par brīvu. Ar skriešanai domāto aplikāciju palīdzību varēsiet sekot līdzi saviem rezultātiem un dalīties ar tiem. Latvijā jo īpaši populāra ir Endomondo. Tāpat tiem, kuriem nepatīk skriet vienatnē, nebūs grūtības sameklēt domu biedrus internetā. Lieliska interneta lapa, kas izveidota tieši skriešanas piekritējiem ir Noskrien.lv. Tiem, kam skriešana šķiet par intensīvu, ir vērts pamēģināt nūjošanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *