Aizņēmumi ar ikmēneša atmaksu

KredītsAizņemoties naudu ātro kredītu aizdevēju uzņēmumos internetā, kuri piedāvā aizņēmuma summas vairākos simtos eiro, parasti atmaksa netiek pieprasīta viena mēneša laikā. Atmaksājamā summa, ko veido kredīts un komisijas maksa jeb maksa par aizņēmumu, tiek sadalīta vairākos (parasti vienādos) maksājumos, kas jāveic reizi mēnesī. Ar šo iezīmi ātrie kredīti atšķiras no ilgtermiņa kredītiem, kuru atmaksa arī notiek vienreiz 30 dienās, taču vispirms tiek atmaksāti kredītprocenti, pēc tam kredīta pamatsumma, vai otrādi, vai arī mēneša maksājumu sastāda daļēji kredīta nomaksa un daļēji – atmaksa par tā lietošanu.

Šādi, atdodot naudu patēriņa kredītu sniedzējiem, rodas iespaids, ka mēneša maksājumi ir viegli regulējami, tāpēc bieži vien tiek ņemts nākamais aizdevums. Taču, gadījumā, ja maksājums tiek kavēts, tiek aprēķināta kavējuma nauda, vidēji 0,5% līdz1% no kavētā maksājuma par vienu dienu. Tādējādi ikmēneša maksājumam pievienojas arī soda nauda.

Saprotams, ka aizdevējs vēlas atgūt savu naudu, tādēļ nepieprasa aizņēmuma atmaksu vienā maksājumā, bet vairākos, kā apjomu un maksājuma termiņus nosaka līgums. Līgums regulē arī soda sankcijas un to, vai iespējams atlikt maksājumu finansiālu problēmu gadījumā. Ātrie kredīti ar ikmēneša maksājumu ir bieža parādība Latvijas patēriņa kredītu tirgū, bet vienmēr jāatceras – jāizvērtē savas iespējas atmaksāt kredītu. Aizņemies atbildīgi un ikmēneša maksājums viegli kļūst par pienākumu.

Cilvēki, kas izmanto ātros kredītus, bieži vien tos dēvē par savu labāko draugu, kurš vienmēr ir tur, lai palīdzētu viņiem, kad vien nepieciešams. Bet, kad viņi saskaras ar problēmām veikt kredīta atmaksu bezatbildīgas aizņemšanās dēļ, viņi vaino ātros kredītus. Šie kredīti ir pieejami ar nedaudz augstāku likmi, bet, ja ar tiem rīkojas efektīvi, ātrie kredīti var uzlabot Jūsu tagadni un nākotni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *